SON DAKİKA

Haber İlef-Haberi iletişimciden al

Kamu İhale Kurumuna personel alımı yapılacak! İşte detaylar…

Kamu İhale Kurumuna personel alımı yapılacak! İşte detaylar…
Bu haber 23 Nisan 2017 - 9:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kamu İhale Kurumunda istihdam edilmek üzere, 4 Avukat, 6 Büro Görevlisi, 5 İletişim  Görevlisi unvan ve sayıları belirtilen kadrolar için personel alımı yapılacağı duyuruldu. Büro Görevlisi ve İletişim Görevlisi alanlarında iletişim fakültesi mezunları da başvurabilecek.

Başvuru için 2016 yılı KPSS’den en az 80 puan almış olmak gerekiyor.

İşte diğer tüm ayrıntılar:

SINAVA GİRİŞ ŞARTLARI

Avukat başvurusu için

Hukuk Fakültesi mezunu olmak, Avukatlık ruhsatına sahip olmak.

Büro Görevlisi başvurusu için

En az dört yıllık eğitim veren; Hukuk, İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim Fakülteleri ile fakültelerin Matematik, İstatistik, Türk Dili ve Edebiyatı, Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik veya Kütüphanecilik lisans programlarından mezun olmak.

İletişim Görevlisi başvurusu için

KPSSP93 En az iki yıllık eğitim veren yüksekokulların ya da dengi okulların; Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İletişim ve Halkla İlişkiler ön lisans programlarından mezun olmak.

Sınava girebilmek için;

1) Avukat, Büro Görevlisi ve İletişim Görevlisi kadrolarına başvuracak adayların (B) grubu kadrolar için 2016 yılında ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavlarından, tabloda belirtilen puan türlerinden 80 (seksen) ve üzeri puan almış olmak ve en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere yapılan sıralamada, atama yapılacak kadro sayısının 10 (on) katı aday arasına girmiş olmak (son sıradaki aday ile aynı puana sahip olan adaylar da sınava kabul edilecektir.), 2) Tabloda belirtilen öğretim kurumlarının birinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen, yurt içi ve yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, 3) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak gerekir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1)Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin ya da yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarına ait diploma denklik belgesinin fotokopisi, 2)Avukat kadrosuna başvuru yapan adaylar için avukatlık ruhsatının fotokopisi, 3)İlgili KPSS sonuç belgesinin fotokopisi ya da bilgisayar çıktısı, 4)Son altı ay içinde çekilmiş 4,5 X 6 ebadında 2 adet fotoğraf, 5)Sınav Başvuru Formu.

BAŞVURU ŞEKLİ VE YERİ

Başvurular 15 Mayıs 2017 tarihinde başlayacak olup, 26 Mayıs 2017 tarihi mesai bitiminde sona erecek. Adayların; sınava katılabilmek için Kurumun resmi internet sitesinde (www.ihale.gov.tr) yer alan “Kamu İhale Kurumu 2017 Yılı Açıktan Atama Giriş Sınavı” modülü içindeki “Sınav Başvuru Formunu” elektronik ortamda eksiksiz olarak doldurduktan sonra, formun çıktısını imzalamak suretiyle yukarıda belirtilen belgelerle birlikte, “Kamu İhale Kurumu İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) No:186 06520 Balgat/Ankara” adresine şahsen veya posta yoluyla başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Belirtilen gün ve saate kadar Kuruma ulaşmayan başvurular dikkate alınmayacak.
DİĞER TÜM AYRINTILAR İÇİN TIKLAYINIZ HABER İLEF

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA